18.02.2019,
Caffe Sport Diets

Кремлівська дієта. За і проти

Аліна 21.11.2012 Найкращі дієти
Кремлівська дієта. За і проти

Чудодійна дієта, яка дозволяє скинути за півтора-два місяці більше 15 кілограмів ваги. Саме так говорять про спосіб харчування, при якому різко обмежується вживання вуглеводів.

На Заході такий метод схуднення називають дієтою астронавтів, адже вперше ці принципи ефективного харчування були використані в раціоні військово-повітряних сил США. У Росії дієту назвали кремлівською за відносну дорожнечу і ореол секретності (вважається, що довгий час дієта зберігалося в таємниці від широких мас). Тепер про безвугляводную дієту в загальних рисах чули всі. Ми розповімо про нюанси цього способу контролю ваги докладніше.

Що цє?

Головний принцип кремлівської дієти – зниження кількості вуглеводів в раціоні. Кожному продукту присвоюється “вартість” у вуглеводних балах. Кількість балів в їжі має бути зведене до мінімуму. М’ясо, яйця, риба, зелень, багато видів овочів і фруктів (в складі яких вуглеводів самий мінімум) мають вартість 0-5 балів, молочні продукти – 5-10 балів, крупи, картопля, хлібобулочні вироби – по кілька десятків балів. Суть проста: чим менше балів, тим тонше талія.

Виходить, що в раціон в результаті входять в основному м’ясні та рибні продукти, вітаміни і мікроелементи добираються за рахунок зелені і овочів, а цукор і борошняні вироби виключаються повністю.

Як це працює

ЯблукоПринцип схуднення заснований на специфіці енергетичного обміну організму. Вуглеводи не дуже багата, але дуже проста в освоєнні джерело енергії. Тому, якщо вуглеводів багато, організм легко і невимушено, практично без зусиль перетворює цукор в енергію для життя, накопичуючи її у вигляді більш енергоємних, але і більш вимогливих до ферментної системи жирних кислот (так-так, на животі та стегнах).

В умовах же вуглеводного голодування організм починає активно утилізувати ці жирові запаси. Тим більше що м’ясо, риба і молочні продукти багаті не тільки і не стільки на жир, скільки на білок, необхідний для нормального обміну жирних кислот. Надлишок будівельного матеріалу для ферментів сприяє більш швидкому позбавленню від жирових відкладень.

І ось з дня на день ми худнемо, ласуючи смачним м’ясом. Але чи насправді все так безпечно і нешкідливо?

Чим це загрожує

ФруктиВ принципі, якщо ви абсолютно здорові, обережні та помірковані у вживанні м’яса і риби (особливо жирних сортів), любите зелень, харчуєтеся за режимом і п’єте щодня достатню кількість води, то нічим особливим вам кремлівська дієта не загрожує. Однак якщо у вас є хронічні захворювання нирок, ви ризикуєте їх ускладнити і додатково отримати розлади білкового та електролітному обміну, також якщо ваша печінка, підшлункова залоза або кишечник не зовсім здорові, регулярне вживання великої кількості м’ясної їжі тільки посилить ситуацію.

Всяка дієта вимагає певної ферментативної активності травної системи, здорові органи її забезпечать, хворі – не завжди, чим тільки погіршать своє власне стан. Крім того, кремлівська дієта протипоказана вагітним жінкам і дітям, дуже важко переноситься тими, хто займається інтенсивною розумовою роботою.

Головне, пам’ятайте: завжди слід консультуватися з лікарем, перш ніж ставити експерименти над своїм організмом.

2 коментарі

  1. Оля 29.11.2012

    ну, я думаю шо організм повинен все таки споживати їжу з складом вуглеводів не менше як 70% так мене навчили(я навчаюсь на фізкультурному) плюс те, що одна людина буде набирати вагу від вуглеводів ін ша ні, дієта повинна пілпиратись індивідуально під кожну людину, залежно від її розпорядку дня!!!! того я б сказав що я проти такої дієти

  2. Доктор 09.02.2013

    Много слышал от друзей о данной диете и об ее эффективности. Плюс ко всему она нормально переносится организмом и набор продуктов для употребления достаточно разнообразен

Залиш свій слід в історії