23.04.2019,
Caffe Sport Diets

Сімейство Лососевих

Аліна 15.06.2013 Дієтологія
Сімейство Лососевих

У всі часи лосось і представники його сімейства вважалися делікатесними продуктами за їх вишуканий смак, надзвичайну корисність і дуже апетитний кораловий відтінок м’яса.

У давнину, до речі кажучи, ім’я «червона риба» носили і осетрові – представники з білим м’ясом. Дивно? Ніякого дивацтва тут немає, так як в давнину все рідкісне, дороге, красиве називали червоним.

Сьогодні, звичайно, ці слова пов’язують тільки з лососевими рибами. А сімейство дуже велике! Це кета і горбуша, нарко та кижуч, харіус і сьомга, форель, голець, таймень. Що стосується корисних і смакових якостей, то кращі у сьомги і форелі.

Великі особини можуть мати масу до 25 і більше кілограм, а довжину – біліше метра і навіть півтора. Хоча в магазинах ми купуємо частину тушок, стейки або шматки у вакуумній упаковці. Це саме те, що необхідно до столу.

Риба не проста

Цінність лосося – це склад його м’яса. Перш за все, воно містить поліненасичені жирні кислоти. Жири Омега-3 – відмінний антидепресант, вони здатні успішно боротися з холестерином в нашому організмі. Саме тому лососеві відведено почесне місце в справі оздоровлення серцево-судинної системи, а також головного мозку і нирок.

Крім цього, червона риба знизить ризик появи пухлинних процесів, в тому числі і злоякісних, цукрового діабету, інсульту і артриту. Опорно-руховий апарат зміцнять кальцій і калій, якими багатий лосось. А вітаміни і фосфор подбають про печінки. Ще м’ясо славиться залізом і цинком, марганцем, міддю, селеном. Останній є хорошим антиоксидантом, «захисником» від вільних радикалів, своєрідним стоп-краном для процесів старіння.

Звичайно, і калорій лососина не позбавлена – близько 270 налічується, але якщо не перевищувати норму, тобто вживати не більше 150 г на день, то крім користі ця риба більше нічого не приносить. Особливо вона корисна жіночому організму в період менопаузи, а чоловікам для того, щоб розігнати всякі сумніви щодо продовження роду.

Головоломки з кольором

Представники червоного сімейства було задано нелегку задачу рибалкам і виробникам рибних страв! Справа в тому, що народжуються риби в річці, а для життя переходять в море. Коли самки лосося повинні нереститися, вони знову спрямовуються в прісну воду. І тут нерестових змін не уникнути: тривалі подорожі їх виснажують, привабливість м’яса знижується – замість червоного воно перетворюється на сірувато-рожеве.

На жаль, деякі недобросовісні виробники пробують ретушувати філе барвниками або підсипати барвник в корм на рибних фермах. Тому, дуже важливо бути уважним при купівлі лососевих. Якісна лососина пружна і еластична, натурального оранжево-рожевого кольору. Її м’ясо ніжне і соковите. Довіряйте саме тієї торгової мережі, риба якої правильно зберігається, перевірена на вміст кишкової палички і консервантів. Пам’ятайте, що свіжість продукту – це головна його цінність.
Прикраса столу

Незалежно від способу кулінарної обробки лосось прекрасний у ніжному суфле або шашлику, в стейке на грилі, у вишуканих салатах або в вусі! Підкуповує маленьке канапе або кошичок зі слабосоленої сьомгою, а якщо ще й з авокадо, яке скропити лимончиком, – це незамінне блюдо на корпоративній вечірці.

Запевняємо вас, що ваш ранковий омлет заграє ніжним смаком, якщо в нього додати навіть невеликий шматочок слабосоленої сьомги.

Безумовні переваги готування на пару. Це чудова ідея – стейки з сьомги на обід з збереженням всіх цінних речовин. Може, комусь здасться, що смаку не вистачає виразності, це легко поправити за допомогою пряних трав. Подайте до стейку легкий гарнір, а ввечері подібну трапезу можна доповнити білим вином.

3 коментарі

  1. Рита 29.06.2013

    Здесь представлены разные виды лососевых рыб. Интересно, при каких болезнях, какой вид рыб более полезен или рекомендован

  2. Антонович 02.07.2013

    Из всех видов рыб, по моему самые вкусные это лососевые. А вообще рыбье мясо полезно для здоровья, особенно для зрения. Рецепты пригодятся шорошим домохозяйкам.

  3. Alex 08.07.2013

    Согласен с предыдущими высказываниями. Рыба вся полезна – это источник кальция и фосфора! Поэтому кушайте побольше рыбных продуктов)

Залиш свій слід в історії