21.02.2019,
Caffe Sport Diets

Допоможуть схуднути гормони

Аліна 21.06.2013 Дієтологія
Допоможуть схуднути гормони

Як кажуть відомі дієтичні експерти, на нашу масу тіла дуже істотно впливає гормональний фон тіла. Якщо в організмі буде дисбаланс, то все що ви задумали зробити з зайвими кілограмами піде нанівець.  Допоможе тільки «гармонія гормонів», тобто наших біологічних регуляторів, зробити наші форми тіла ідеальними, а ваші мрії про струнку фігуру реальними, але, авжеж, не без зусиль.

Контролююча функція

Вченими вже давно доведено, що гормони можуть контролювати почуття ситості та голоду, вони можуть  стабілізовувати рівень цукру в крові. Також вони можуть принудити людину поїдати солодощі, всі, які просто під руку попадуться, або загасити стрес їжею.

Пора поближче познайомитися з одним з них.

Кортизол

Різні стреси, від простих пробок на дорозі до тяжкої проблем на роботі, від жорсткої дієти до випадкового переляку – це  і є сигнали для організму про вироблення кортизолу. Потрачена енергія, зазвичай, повністю не використовується. І оттоді це паливо, глюкоза, дуже швидко перетвориться на жир, а це ж додаткові сантиметри на талії! Крім цього, кортизол сповільнить ваш обмін речовин.

Сигнал до дії

У такому випадку організм дає сигнал втоми і сильного бажання ласувати солодощами.

Що ж нам зробити

 • На такі запити організму слід реагувати прийомом простого вітаміну С (у день до 100 мг буде досить).
 • Включіть в раціон обліпиху, солодкий перець (бажано зелений), печену картоплю.
 • Пийте більше чаю. Чашечка амерікано все одно вас не позбавить від стресу, а ось рівень ваших гормонів підняти зможе. А простий чай має високу концентрацію теаніна – це “заядлий” антагоніст кортизолу, який може знизити його рівень більш ніж на 30%.
 • Взимку дуже хороші результати дає цитрусова дієта. Просто необхідно при прийомі їжі з’їдати один цитрус. Який саме? А той, що вам більше до смаку! Як показує практика, вже тільки через тиждень  вироблення кортизолу знижується.
 • Слід серйозно займатися спортом. Авжеж, він заклятий ворог кортизолу, але до втоми доводити себе все ж не раджу. Фактом є те, що виснажувальні тренування – це все ж таки стрес, а от йога рівень кортизолу зменшать.

2 коментарі

 1. Лёха 01.07.2013

  По применению этой диеты нужно обязательно посоветоваться, не только с диетологом, но и с иммунологом. Потому что нарушение гормонального состояния человека может привести к необратимым последствиям

 2. Роман 07.07.2013

  Согласен с Лехой. Применение любой гормональной терапии повлияет на функции организма! Вот почему девушки, сидящие на гормональных противозачаточных, полнеют!!

Залиш свій слід в історії