24.01.2019,
Caffe Sport Diets

З легким паром

Аліна 27.06.2013 Дієтологія
З легким паром

Суть приготування їжі на пару полягає у тому, що продукт не тільки нагріваеться, але й насичується рідиною, при цьому не втрачаючи її. М’ясо або риба на пару стають набагато соковитіше, ніжніше і також не втрачають своїх поживних властивостей. Сучасні жінки часто котлети та різні овочі просто кладуть у пароварку, заливши водою, і запускають спеціальну програму. Та не тільки вода може служити парою. Овочевий відвар, вино , молоко, бульйон, та навіть пиво, які перетворються на пар, додають м’ясу чи рибі надзвичайно особливий аромат та смак.

Одним  з різновидов приготування їжі на пару – є гасіння на овочевій подушці. Сирі овочі -  буряк, помідори, болгарський перець, моркву – викладаються на дно пароварки з невеликою кількістю води. М’ясо або риба укладаються на самі овочі. Вітамінів в такому м’ясі буде ще більше.

У чому ж різниця?

Так чому ж така обробка парою відрізняється від всіх інших способів приготування їжі?

Проте, я вас скажу, не так все просто. Відварювання – це процес «витікання корисних речовин в бульйон». Якщо ви після цього цей відвар не використаєте, то це просто «вітаміни на вітер». Але якщо ви варите суп або тушкуйте м’ясо в овочах, то не забувайте, що у вашому відварі перемішалися самі різні інгредієнти. Чи можуть поєднуватися ці речовини або вони тільки нейтралізують один одного? У пароварці ж кожен овоч, шматок м’яса зберігає в собі все те, що було в ньому з самого спочатку приготування. Тільки дуже нестабільні речовини  можуть руйнуватися від дуже високої температури, причому набагато менше, ніж при гасінні.

Смачно вам чи ні?

Якщо вам говорять, що м’ясо, приготовлете на пару, несмачне, то можете бути впевнені: той хто говорить це – просто не вміє поводитись з пароваркою.

Авжеж, якщо ві просто закинете грудку в пароварку, то ви можете отримати досить несмачне м’ясо. Але є ж спеціальні спеції, овочі та соуси! М’ясо ж можна зазделегідь замаринувати, обкласти цибулькою або грибами, залити томатним або вершковим пікантним соусом з травами. Повірте мені, трохи вашої фантазії – і на пару ви зможете приготувати смачне блюдо, яке ще й буде дуже корисним.

Що можна готувати на пару?

Практично все, що захочете. М’ясо, риба,  буряк, морква або картопля на пару будуть набагато ніжніше. Смачні після пароварки гриби, також на пару можете приготувати рис або морепродукти.

Головне – не перетримати їжу. Або ж м’ясо буде гумовим і позбавленим будь-якого смаку, а риба вкриється білковим нальотом. Усе приготоване краще з’їсти відразу – остигаючи, парові продукти можуть втратити свою смаковитість.

6 коментарів

 1. Рита 29.06.2013

  Полностью согласна. Мои дети раньше не ели паровые котлеты. Но после того, как мы купили пароварку, они просят, чтоб толко на ней готовила. Получается очень вкусно

 2. Vahe 02.07.2013

  Еда приготовленная на пару очень полезная. В продуктах сохранаются почти все витамины. Спасибо за полезную статью.

 3. Anja 06.07.2013

  Я бы побоялся попробовать мясо приготовленное на пару. Хотя так наверно оно вкуснее получается.

  • Тонька 13.07.2013

   Не соглашусь с Anja. В пароварке получается очень вкусное мясо. Если правильно подобрать специи и пряности, оно получается очень нежное

 4. Александр 07.07.2013

  Как специалист – химик не могу не согласиться. Еда, приготовленная на пароварке действительно более богата витаминами, микроэлементами, алкалоидами и прочими биологически важными соединениями. Поэтому желаю всем есть именно такую еду!

 5. Dimon 18.07.2013

  Намагаюся все їсти, приготоване на парі. Дуже смачне м’ясо, риба! Значно більше зберігається вітамінів та мікроелементів. Та й краще вона травиться шлунком!

Залиш свій слід в історії