25.03.2019,
Caffe Sport Diets

Їсти після шести. Міфи про режим харчування

Аліна 02.07.2013 Дієтологія
Їсти після шести. Міфи про режим харчування

Рідкісна жінка не чула «доброї» рекомендації не приймати їжу після шестої години вечора… Цей спосіб бути завжди стрункою передається з покоління в покоління. Багато жінок уникають вечірніх прийомів їжі і при цьому ніяке не можуть позбутися зайвої ваги. Тоді в який час і що необхідно їсти насправді, щоб бути не тільки струнке тіло, а й здорове?

Точність – ввічливість королев

Існує таке  правило, що треба їсти по годинах. Причому години ці рекомендовані для людей різних типів. А режим життя у людей може бути дуже різний, ще не говорячи вже про різницю в способах життя «сов» і «жайворонків».

Постоянність режиму харчування – важливий фактор для здоров’я. Наш тендітний організм дуже легко призвичаеться одержувати їжу приблизно в одні і тіж години. Це не обов’язково ті ж самі години, що і у всіх іхших, але обов’язково один і той же протягом тижнів, місяців, років. Якщо ви зможете привчити себе до постійного ритму харчування, ваша травна система підстроїть свій фізіологічний цикл під ваш ритм життя. Саме головне у цьому – щоб цей ритм був природним.

Режим прийому їжі повинен бути не тільки постійним, а також – здоровим. Правильний режим харчування визначається тривалістю всьго одного травного циклу, який майже однаковий у всіх більш-менш здорових людей і складає приблизно 4 години.

Щоб не хворіти постійно, необхідно робити прийом їжі кожні 4-5 годин. Зазначу, що перший прийом – повинен бути не пізніше, ніж через 1.5 години після сну, а останній не менш ніж за 1.5 години до сну. Якщо у вас є звичка їсти рідше, то будьте морально готові до того, що постійно голодуючий організм буде запасатися у вас на боках.

Отже, якщо ви не їсте після 6-ї години вечора, а спати лягаєте не раніше 24 годин, то ваш організм почне голодувати за розкладом. І знаючи, що кожний вечір його буде чекати травний стрес, він робить запаси коли тільки є нагода.

Їсти – правильно!

Отже, як вы бачите, після шести не тільки можна їсти, а й потрібно. Вся магія у тому, що просто треба їсти. Шлунок наш працює нерівномірно: поки ми відпочиваемо, жовчний міхур виробляє запаси жовчі, готується перетравлювати  жири і білки сніданку, після обіду наша печінка виробляє запаси глікогену і чекає на вуглеводи. Одже, тяжку жирну їжу набагато краще з’їсти до 15 годин, а полуденок, вечерю і перекус краще перед сном зробити легшими - фрукти, салат, каші, овочі, кефір та інше.

І у «сови», і у «жайворонка» травлення однакове. Просто сови роблять це на декілька годин пізніше, ніж жайворонки.

Знайдіть свій ритм харчування, привчить до нього свій організм і дотримуйтеся щодня. І якщо ви наполегливо бажаєте їсти після шостої вечора, сміливо з’їжте щось легке, наприклад, кілька маринованих огірків або овочевий салат. Хай ваш тендітний організм знає, що “стратегічні” запаси йому не потрібні, адже ви не морите його голодом.

6 коментарів

 1. Юрий 03.07.2013

  Есть после шести можно, но пища должна быть легкой. Если употребить сильно калорийную пищу на ночь, то даже спать будешь плохо, не говоря уже про образование жировых отложений

 2. Александр 03.07.2013

  Полностью согласен с автором. Есть после шести часов вечера можно и это не так вредно. Хотелось бы добавить, что в течении дня можно делать лёгкие салаты тоже. Особенно хочу вспомнить давно забытый “конский щавель”. Этот продукт если его можно так назвать очень полезен для пищеварения. Из него можно делать несколько блюд. Просто отваривать, можно поджарить с луком и специями. Можно сделать лёгкий супчик. Также можно пить сок оставшийся после варки. И главное “конский щавель” лучше употреблять после сушки. Так в нём собирается особенно много витаминов и полезных продуктов.

 3. Макс 05.07.2013

  Вполне согласен с автором что есть после шести не желательно, но все зависит от индивидуальности организма, ритма питания.Лично я придерживаюсь правила плотный завтрак, хороший обед, легкий ужин.

 4. Neit 07.07.2013

  Конечно же есть после шести можно, и понятно что это должна быть не жареная свинина) Салаты и овощи еще никто не отменял. Но главное в правильном питании – это завтрак. Необходимо уделять ему особое внимание!

 5. Лёха 07.07.2013

  Для людей ведущих активный образ жизни в вечернее время, будет очень полезно если они поужинают после 6-и часов.

 6. Dimon 18.07.2013

  До всього потрібно підходити з врахуванням своїх особливостей. Я, наприклад, іноді їм після 18-00 і це мені не шкодить! Правда їм легку їжу!

Залиш свій слід в історії