21.02.2019,
Caffe Sport Diets

Дієта для вагітних

Аліна 29.01.2013 Дієти для жінок
Дієта для вагітних

Найбільш важливі та корисні для розвитку плода елементи: фолієва кислота, залізо, йод, цинк і ненасичені жирні кислоти. Ці елементи повинні поступати в організм з їжею в правильних дозах. Недоліки в дієтах вагітних і годуючих жінок з’являються якраз тоді, коли організм не отримує необхідну кількість цих елементів.

Жінки, які збираються стати матір’ю, повинні дотримуватися правил правильного харчування.

Ось кілька порад, які допоможуть уникнути негативних ефектів дієти і застосуєте її до наших потреб:

 • Різноманітність раціону. У природі не існує такого продукту, який би містив усі поживні речовини, які ми знаємо (їх близько шістдесяти). Чим більша різноманітність блюд, тим більше користі для організму.
 • Хліб тільки з муки грубого помелу. Житній хліб містить в 3-5 разів більше мінеральних речовин, чим білий хліб, він багатий також на вітаміни і целюлозу.
 • Подвоїти кількість заліза в дієті. Вагітна жінка повинна двічі на день їсти м’ясо, курку, шинку (пісні). У кожний прийом їжі рекомендують включати овочі і фрукти, які багаті вітаміном С і сприяють засвоєнню заліза.
 • Обов’язково їсти рибу. Риба – чудове джерело цінного білка.
 • Додавати в салати рослинні масла. Мінімум – столову ложку в день. В аліях містяться ненасичені жирні кислоти, незамінні для правильного розвитку вагітності.
 • Споживати більше молока і молочних продуктів. Вони дуже важливі для матері і дитини, тому що в них багато кальцію, вітамінів B2, B12, цінних білків. Продукти зниженої жирності допомагають зберегти помірну вагу.
 • Мінімум 1 кг овочів і фруктів на день. Це найкраще джерело вітамінів і мінералів.
 • Не вживати алкоголю. Обмежити сильну кави. Наркотичні і заморочені засоби заборонені. Це збільшує ризик викидня і може пошкодити плід.

Перш за все – різноманітність: різноманітність раціону, широка гама продуктів дуже знижують ризик дефіциту корисних речовин. Під час вагітності потреба організму у вітамінах і мінералах істотно зростає, іноді на 50-100%. Але в будь-якому випадку, енергетична цінність денного раціону повинна бути збільшена тільки на 300 Ккал.

Багато жінок піклуються про свою фігуру, використовуючи різні дієти для схуднення, часто неправильно збалансовані, що призводить до браку корисних речовин.

Вагітна жінка повинна забезпечувати не тільки свої потреби в поживних речовинах, але і потреби своєї дитини. Тому думайте, як урізноманітнити харчування поживними натуральними продуктами, і уникайте стимуляторів. Заради свого здоров’я і здоров’я дитини.

Меню

Сніданок: зернові пластівці з молоком, дві булочки з цільного зерна, дві скибочки нежирної шинки, салат з помідорів з цибулею і оливковою олією, чай з лимоном

Обід: Лосось на пару, салат із сирої моркви, варену картоплю, сік зі свіжих грейпфрутів

Вечеря: фруктових салат, булка із цільного зерна з апельсиновим джемом, йогурт, чай з лимоном

6 коментарів

 1. Сергей 06.02.2013

  Мне кажется беременным диета не нужна, они должны питаться только фруктами и прочими витаминами! :)

  • Рита 22.04.2013

   Соглашусь, но не во всем. То.что беременным не нужна диета, это да. Но то, что онидолжны питатся одними витаминами, не согласна. Птание должно быть сбалансированным. Должны присутствовать и витамины, и белки, и углеводы

 2. Катерина 13.02.2013

  Ну чому ж такий категоричний один з пунктів про хліб, що вживати треба тільки з муки грубого помолу. Абсолютно не згідна з цим. Оскільки під час вагітності (та і не тільки) варто підтримувати саме різноманітне харчування, то треба їсти в міру всього. Я їла багато білого хлібу, і після вагітності теж, все абсолютно добре і зі мною, і дитиною. Тому, шановні вагітні, хочете їсти білий звичайний хліб, бородинській, сірий чи будь-який інший – їжте.

 3. vika 06.03.2013

  Конечно, женщина в период беременности должна как никогда, следить за своим питанием и прежде всего думать о здоровье будущего ребенка. Во время беременности быстро истощается запас витаминов и минералов, поэтому, следует периодически пополнять этот дефицит. Из-за недостатка кальция, у беременных крошатся зубы, ломаются ногти и т.д. Для предотвращения этих неприятностей, нужно в большом количестве есть творог.

 4. Вовчик 17.03.2013

  добре що я натрапив на цю статтю, жінка вагітна, просить апсолютно все в їжу, а я не знаю що можна давати а що ні в період вагітності, тут бачу толково розписали, за фрукти ще міг догадатись, а от наприклад, там де меню на сніданокк то здивувало – слід спробувати

 5. ganna 19.03.2013

  Все написано очень правильно, но если учитывать, что у многих беременность протекает с токсикозом соблюдение диеты невозможно, у меня на протяжении всей бер-ти был изменён вкус и запахи, продукты которые я любила есть вызывали отвращение,о диете говорить не приходилось.

Залиш свій слід в історії