23.04.2019,
Caffe Sport Diets

Макробіотична дієта

Аліна 20.03.2013 Хороші дієти
Макробіотична дієта

Це все ж щось більше за дієту, це ціла філософія, яка прагне до гармонії, здорового способу життя.

Макробіотика

Основні принципи макробіотичної дієти розробив більше 100 років тому Джордж Ашава (Georgie Oshawa), і на сьогодні їх застосування дуже популярне. Макробіотичня дієта пов’язана з давньою китайською медициною, вона покликана забезпечити рівновагу між силами інь і янь, які визначають наше здоров’я, щастя і самопочуття.

Досягти цього можна, ухиляючись від неприродної їжі на користь необроблених продуктів харчування. Обходимо оброблену їжу, вважаючи за краще органічної їжі природного розведення. Кожний прийом їжі повинен включати близькі смаки: кислий, солодкий, гострий і солоний. Слід дуже розсудливо вибирати харчування, щоб воно містило всі поживні компоненти, так як прийом вітамінів і біологічно активних добавок заборонений.

Зерно – основа дієти

10 днів їж 3 рази на день страви, приготовані з вареного, смаженого, товченого або молотога зерна. Цей раціон не менш ефективний, тому що дозволить схуднути навіть до 4 кг. Раціон можеш доповнити овочами та фруктами, зерна має бути 70% щоденного раціону. Прийом їжі потрібно завжди закінчувати маринованими овочами (їх можна приготувати з нашаткованої капусти, селери, огірків), яка є надзвичайно важливою складовою меню в макробіотиці.

Дозволена і заборонене
Продукти харчування діляться на прохолоджувальні (yin) i разігріваючі (yang). Властивості цього харчування визначаються на підставі кислотності, місце, де ріс плід (мокрий або сухий грунт), його кольору, форми, запаху або консистенції. Однак основою дієти є продукти, енергетично нейтральні (збалансовані) і натуральні, тобто цільне зерно (пшениця, овес, ячмінь, бронзовий рис). Ці продукти повинні складати близько половини харчування, ще 35% дієти – свіжі овочі, а залишок – 15% – це насіння бобових рослин i продукти з них.

Невелику частину раціону має становити фрукти і біла риба, а також горіхи і деякі молочні продукти. Важливо уникати крайнощів. У цій дієті немає місця м’ясу, хлібу, захватом, алкоголю, більшості молочних продуктів, кофеїну, прянощі і обробленим та консервованим продуктам.

Саме здорове в цілості

Дуже важливо, щоб ми – якщо тільки можливо – їли ці продукти повністю, тому що тільки повністю вони зберігають пропорцію між поживними складовими, тобто білком, вуглеводами, жиром, вітамінами, мінеральними солями. До цілісних макрабіятичних продуктів належать фрукти і овочі. Ті, що не можливо є в цілості, належить використовувати повністю. Це означає, що наприклад, вирізані частини (лунки з насінням) яблука або груші ми повинні зварити, а відвар з них застосувати у вигляді компоту або киселю. Кісточки сливи або абрикосів після сушіння розбити і вміст шкарлупінак застосовувати замість мигдалю.

Мистецтво приготування страв

Хоча складові макрабіятичнай дієти прості, дуже важливим елементом приготування їжі є кулінарне мистецтво, яке, згідно філософією макро, змінює присутню в них енергію. Чим довше готується їжа (у воді або на пару), тим більше складової янь до неї приєднується. Щоб найбільшою мірою зберегти якості харчування, краще приготувати страву з зернових в скороварці, а овочі тільки збланшаваць, опустивши на кілька хвилин в окріп. Природно, найбільш “безпечної” для енергії формою є вживання їжі в необробленому, сирому вигляді.

Меню

Сніданок: Вівсяні пластівці на воді, грінк із темного хліба, змащена ложкою меду, чай або трав’яний настій.

Обід: Овочевий суп, суші, тофу.

Полудень: Яблуко

Вечеря: Пшоняні фрикадельки з овочами, тертий редис

1 коментар

  1. Рита 02.04.2013

    Очень многое зависит от способа приготовления еды. Например овощи полезнее будут если их печь например в духовке, а не варить на воде

Залиш свій слід в історії